Sloučení Wüstenrot hypoteční banky s MONETA Money Bank: Co to pro vás znamená?

Wüstenrot – stavební spořitelna, která se po dubnové akvizici v roce 2020 stala součástí Skupiny MONETA, nově funguje pod názvem MONETA Stavební Spořitelna. Změn doznala ale také Wüstenrot hypoteční banka, která byla na konci roku 2020 spojena s hypoteční divizí MONETA Money Bank. Obě zmíněné společnosti koupila MONETA za téměř 4,5 miliardy korun. Co to znamená pro její klienty a zájemce o hypoteční úvěr? Prozradíme!

Změna názvu 

Z původní Wüstenrot hypoteční banky se nově stala Moneta hypoteční banka. Moneta Money Bank tímto obchodem výrazně zvýšila svůj podíl na hypotečním trhu, což ostatně potvrdil i sám předseda představenstva této banky Tomáš Spurný v jednom z dřívějších tiskových prohlášení, kde uvedl, že:  

Akvizice nás posiluje a má pro nás strategický význam. Tímto krokem jsme zdvojnásobili svůj podíl na hypotečním trhu a vstoupili na trh stavebního spoření. Zároveň získáváme více než 400 tisíc nových klientů. Je to další krok v realizaci naší strategie být šampionem ve financování českých domácností a živnostníků.  

Co to znamená pro klienty bývalé Wüstenrot hypoteční banky 

Wüstenrot hypoteční banka se 1. 1. 2021 fúzí sloučila s MONETA Money Bank, do které byly převedeny také veškeré klientské účty. Sídlo společnosti a kontaktní údaje jsou shodné se stávajícími kontakty MONETA Money Bank. Změnila se ale několik dalších údajů a procesů, mezi které patří:  

 • Kód banky pro splácení: Jde o tu část čísla, kterou najdete za lomítkem. Číslo úvěrového účtu klienta (část před lomítkem) zůstává stejné. Starý kód s číslem 7980 je ale potřeba v platebním příkazu nahradit novým kódem 0600.  

Mohlo by vás zajímat: Pokud v lednu pošlete splátku na číslo účtu s původním kódem banky, platba ještě bude přijata. Od února je ale potřeba kód změnit.  

 • Smart Banka od MONETA Money Bank: Pokud ještě aplikaci nainstalovanou nemáte, stáhněte si ji App Store nebo Google Play a proveďte jednoduché ověření, pro které je potřeba vyfotit nejen sebe, ale také občanský průkaz. Po ověření si pak jednoduše veškeré produkty (včetně hypotéky) snadno zobrazíte v aplikaci.  

Náš tip: Svou hypotéku mohou klienti i nadále spravovat v Portálu pro klienty a poradce nebo skrze výše uvedenou aplikaci Smart Banka od MONETA Money Bank. 

Sjednané hypotéky se nijak nemění 

Pokud jste měli sjednanou hypotéku u Wüstenrot hypoteční banky, nemusíte se bát žádných změn, které by souvisely se zmíněnou akvizicí. Nastavení hypotéky (délka její splatnosti, výše měsíčních splátek, úrok apod.) se totiž nijak nemění.  

Pokud ještě hypotéku sjednanou nemáte, můžete o ni u společnosti MONETA Money Bank požádat nejen na pobočce, ale také z pohodlí svého domova online. Pokud si navíc spočítáte hypotéku online, získáte garanci úroku na 30 dní, takže máte dost času se pro uzavření úvěru rozhodnout. 

Operátor

Co se stane po odeslání formuláře?

Údaje, které jste zadali do formuláře zpracují naši specialisté na problematiku hypotéčních úvěrů. Je možné, že Vás bude kontaktovat naše zákaznická péče, abychom mohli doplnit další potřebné údaje a zjistit vše podstatné pro konkrétní nabídku hypotéky. Později Vás již bude kontaktovat hypoteční specialista, který s Vámi provede přesnou kalkulaci, kdy se dozvíte výši splátky a úrok. Následně hypoteční specialista prověří Vaši bonitu, kdy posoudí Vaše příjmy a výdaje.


Stránky

Jaké dokumenty budete potřebovat

Povaha dokumentů a také jejich množství je závislé na účelu hypotéky, typu nemovitosti a dalšího. Část dokumentů si ve většině případů dokáží poskytovatelé hypotéky zajistit sami, aby Vám ušetřili čas i Vaše nervy. Další doklady ale budou chtít doložit od Vás. Převážně půjde o minimálně dva průkazy totožnosti, potvrzení o pravidelném příjmu a v případě účelové hypotéky i kupní smlouvu.


Bezpečnost

Není se čeho obávat

Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě. Důkladně dodržujeme zásady online sjednávání. Nemusíte se tak s námi bát neuváženého rozhodnutí, protože dokud nepodepíšete, nejste ničím vázáni. Je pro nás také důležitá ochrana Vašich osobních údajů, proto pro přenos dat používáme špičkovou technologii SSL šifrování, zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití.

Proč žádat o hypotéku u nás?

Profesionální přístup

Od začátku se Vám budou věnovat hypoteční specialiské, kteří Vám pomohou projít náročným procesem vyřizení žádosti o hypotéku.

Nízká úroková sazba

Na hypotečním trhu se orientujeme velmi dobře. V nabídce tak máme hypotéky s úrokovou sazbou již od 1,89 % ročně s možností fixace až na 10 let.

Vysoká míra schvalovatelnosti

Pyšníme se vysokou schvalovatelností žádostí o hypotéku na nové bydlení. Přes 1000 našich klentů si tak díky nám pořídilo nový domov.

Říkají o nás

 • Testimonial 1

  Ivana J.

  25.2.2020, Praha

  Chtěli jsme si s manželem pořídit malý dům ze Prahou ale potřebovali jsme 100% hypotéku s co nejnižšími splátkami. Na Ideální hypotéce nám pomohli přesně takovou hypotéku najít. Navíc šlo většinu věcí k hypotéce zařídit online.

  Testimonial 1

  Karel H.

  14.6.2020, Litoměřice

  Nejprve jsem obíhal různé hypoteční agentury v našem městě. Pak jsem ale narazil při hledání informací o hypotékách na idealni-hypoteka.cz a jen ze zvědavosti jsem si nechal udělat kalkulaci. Byla to dobrá volba, protože díky nim mám hypotéku s úrokem 1,9 %.

Mám zájem o nezávaznou nabídku