Konkurenční boj likviduje poplatky spojené hypotékami

S hypotékami byly vždy spojené ne zrovna nízké poplatky za vyřízení hypotéky a vedení úvěrového účtu. V minulosti nebyly neobvyklé ani poplatky ve výši několika desítek tisíc korun. Za posledních pár let se však poplatková politika bank hodně změnila. Může za to silný konkurenční boj mezi bankami, který poplatky tlačí dolů. V současné době si poplatek za vyřízení hypotéky účtují pouze tři banky z jedenáct.

Ani rekordní zájem o hypotéky není zárukou růstu počtu nových obchodů. Banky jsou nuceny neustále se přizpůsobovat aktuální situaci. Podmínky na hypotečním trhu přitom diktují dvě největší hypoteční banky - Česká spořitelna a Hypoteční banka. Hypotéky novým klientům nabízí i za cenu nižší ziskovosti, přičemž menší banky stěží dosahují alespoň 5 procent podílu na trhu. Jedním ze způsobů, jak získat nové klienty, je právě snížení poplatků za vyřízení hypotéky nebo úvěrového účtu.

Hypoteční poplatky - z 25 000 na 0 korun

Ještě před třemi lety se banky nebály účtovat za vyřízení hypotéky až 25 000 korun. Dnes činí nejvyšší poplatek "pouhých" 2 900 korun. Poplatek za vyřízení hypotéky si však účtují pouze tři banky z jedenácti. Zbylých osm bank si tento poplatek již neúčtuje.

 

Podobný osud potkal poplatek za vedení úvěrového účtu. Před pár lety klienti bank běžně platili každý měsíc 150 až 250 korun. Dnes si tento poplatek účtují pouze dvě banky. Pro klienty bank je dostupné omezování poplatků dobrou zprávou. Pro banky to však znamená méně peněz z každé hypotéky.

 

Výše poplatku za vyřízení hypotéky a za vedení úvěrového účtu:

Banka

Poplatek za schválení úvěru/v Kč

Poplatek za vedení úvěrového účtu/ v Kč

mBank

0

0

Equa bank

2 800

0

Moneta Money Bank

0

0

Komerční banka

0 (při podání žádosti online)

0

Sberbank

0

0

Hypoteční banka

0

150

Česká spořitelna

0

0

Raiffeisenbank

0

0

Wüstenrot hypoteční banka

2 400

0

Unicredit bank

2 900

0

ČSOB

0

150

Pozn.: Výše uvedené poplatky se týkají pouze nově sjednaných hypoték určených pro vlastní bydlení

Banky bojují proti externím hypoteční makléři

Nové obchody ubírají bankám externí zprostředkovatele hypoték - hypoteční makléři. Ti si za zprostředkování hypotečního úvěru účtují 1 až 1,7 procenta z celkové výše hypotéky. Banky raději potencionálním klientům nabízí nižší úrokovou sazbu, než by získaly prostřednictvím externího hypotečního makléře.

 
Operátor

Co se stane po odeslání formuláře?

Údaje, které jste zadali do formuláře zpracují naši specialisté na problematiku hypotéčních úvěrů. Je možné, že Vás bude kontaktovat naše zákaznická péče, abychom mohli doplnit další potřebné údaje a zjistit vše podstatné pro konkrétní nabídku hypotéky. Později Vás již bude kontaktovat hypoteční specialista, který s Vámi provede přesnou kalkulaci, kdy se dozvíte výši splátky a úrok. Následně hypoteční specialista prověří Vaši bonitu, kdy posoudí Vaše příjmy a výdaje.


Stránky

Jaké dokumenty budete potřebovat

Povaha dokumentů a také jejich množství je závislé na účelu hypotéky, typu nemovitosti a dalšího. Část dokumentů si ve většině případů dokáží poskytovatelé hypotéky zajistit sami, aby Vám ušetřili čas i Vaše nervy. Další doklady ale budou chtít doložit od Vás. Převážně půjde o minimálně dva průkazy totožnosti, potvrzení o pravidelném příjmu a v případě účelové hypotéky i kupní smlouvu.


Bezpečnost

Není se čeho obávat

Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě. Důkladně dodržujeme zásady online sjednávání. Nemusíte se tak s námi bát neuváženého rozhodnutí, protože dokud nepodepíšete, nejste ničím vázáni. Je pro nás také důležitá ochrana Vašich osobních údajů, proto pro přenos dat používáme špičkovou technologii SSL šifrování, zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití.

Proč žádat o hypotéku u nás?

Profesionální přístup

Od začátku se Vám budou věnovat hypoteční specialiské, kteří Vám pomohou projít náročným procesem vyřizení žádosti o hypotéku.

Nízká úroková sazba

Na hypotečním trhu se orientujeme velmi dobře. V nabídce tak máme hypotéky s úrokovou sazbou již od 1,89 % ročně s možností fixace až na 10 let.

Vysoká míra schvalovatelnosti

Pyšníme se vysokou schvalovatelností žádostí o hypotéku na nové bydlení. Přes 1000 našich klentů si tak díky nám pořídilo nový domov.

Říkají o nás

 • Testimonial 1

  Ivana J.

  25.2.2020, Praha

  Chtěli jsme si s manželem pořídit malý dům ze Prahou ale potřebovali jsme 100% hypotéku s co nejnižšími splátkami. Na Ideální hypotéce nám pomohli přesně takovou hypotéku najít. Navíc šlo většinu věcí k hypotéce zařídit online.

  Testimonial 1

  Karel H.

  14.6.2020, Litoměřice

  Nejprve jsem obíhal různé hypoteční agentury v našem městě. Pak jsem ale narazil při hledání informací o hypotékách na idealni-hypoteka.cz a jen ze zvědavosti jsem si nechal udělat kalkulaci. Byla to dobrá volba, protože díky nim mám hypotéku s úrokem 1,9 %.

Mám zájem o nezávaznou nabídku